Wrocław zaprasza dzieci na sporty walki

Wrocław zaprasza dzieci na sporty walki

Redakcja

2017-04-20

brak komentarzy

Pokój zagadek

Sporty walki jest określeniem sportowych wersji technik walki. Może je uprawiać każdy, bez względu na wiek, czy płeć. Ostatnimi czasy stają się one coraz bardziej popularnym zajęciem również wśród dzieci, gdyż jest to świetny sposób, aby mogły one rozładować nadmiar energii w sposób bezpieczny.

Sporty walki dla dziecka – dlaczego?

Jest wiele powodów, dla których warto zachęcić dziecko do uprawiania sportów walki. Pierwsza zaleta to oczywiście zwiększona aktywność. W dzisiejszych czasach zdecydowanie rośnie odsetek osób otyłych, również dzieci. Brak ruchu, siedzący tryb życia i rozrywka sprowadzona tylko i wyłącznie do grania na komputerze – to tylko kilka powodów. Sporty walki poprzez dużą dawkę ruchu pomagają zachować zdrowie. Kolejną zaletą, która przemawia za wyborem sportów walki, jest doskonalenie równowagi ciała oraz umysłu. Ruch uczy, że należy słuchać własnego ciała, a także zwiększa świadomość swojej emocjonalne konstrukcji. Sporty walki pokazują jak widzieć, czuć i słuchać oraz jak wykorzystywać swoją odwagę, strach i intuicje, tak aby się wzmocnić.

Sporty walki Wrocław – na pewno odpowiednie dla dzieci?

Każdy rodzic stara się chronić dziecko przed agresją, a także uczy je, aby każdy konflikt rozwiązywać pokojowo. Jednak niezwykle popularne staje się wysyłanie swoich pociech na zajęcia ze sztuk walki, czy jedno nie wyklucza drugiego? Nic bardziej mylnego, gdyż, wbrew temu co pokazuje telewizja, treningi sportów walki wcale nie propagują przemocy, lecz skupiają się na rozwoju sprawności fizycznej, a także umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach konfliktowych. Tego typu zajęcia są również bardzo dobre, a wręcz wskazane, dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową lub problemami emocjonalnymi. Podczas treningu mogą się one wyżyć i wyrzucić z siebie wszystkie negatywne emocje. Dzieci na zajęciach dowiadują się, że tego, czego się uczą nie mogą wykorzystywać w codziennym życiu, chyba że w ramach samoobrony. Kiedy ta podstawowa zasada zostanie przez nie złamana, a szkoła dowie się np. o jakiejś bójce, wówczas może to skutkować nawet trwałym usunięciem z zajęć, gdyż dyscyplina jest zawsze na pierwszym miejscu. Bardzo ważne jest jednak znalezienie odpowiedniej szkoły, gdyż gwarantuje to bezpieczeństwo naszej pociechy. Z pomocą przychodzi portal LepszyTrener.pl, na którym możemy znaleźć idealnego trenera dla dziecka, przez co w czasie jego ćwiczeń będziemy w pełni spokojni.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 547 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SPORT