Wrocław trenuje jogę z głową!

Wrocław trenuje jogę z głową!

Redakcja

2017-04-20

brak komentarzy

Tak jak każdy sport, który można uprawiać we Wrocławiu, również joga może działać na człowieka zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Dlatego niezwykle ważne jest by znać zarówno wskazania do jej uprawiania, jak i przeciwwskazania. Pozwoli to zniwelować ryzyko poważnych kontuzji do zupełnego minimum.

Dobroczynne działanie jogi

Joga jest systemem ćwiczeń, które relaksują nie tylko ciało, ale i umysł. Uprawianie jej prowadzi do poprawy kondycji fizycznej, oraz powoduje wzrost odporności psychicznej, a także lepszą koncentracje. Ilość zalet jakie powoduje joga jest tak ogromna, że nie sposób jest wymienić wszystkich. Z pewnością bardzo pozytywnie wpływa ona na mięśnie kręgosłupa przez to, że zwiększa siłę mięśni oraz ścięgien. Pomaga ona również w walce z depresją, gdyż praktykowanie niektórych pozycji pomaga uzyskać równowagę wewnętrzną oraz osiągnąć spokój. Regularna praktyka jest także niezwykle korzystna dla serca przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia np. zawału. Można by było wymieniać tak naprawdę długo, ale wystarczy po prostu powiedzieć, że joga jest znakomitym sposobem na poprawę ogólnych warunków życia codziennego.

Joga Wrocław – nie taka zdrowa jak się wydaje

Zacząć trzeba od tego, że każdy rodzaj aktywności może zaszkodzić zdrowiu, kiedy robi się coś na własną rękę. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego instruktora. Z myślą o tym wyborze powstał portal LepszyTrener.pl, na którym możemy znaleźć odpowiednią osobę z naszej okolicy, dzięki czemu zniwelujemy możliwość uszkodzenia ciała poprzez złe ćwiczenia. Niezależnie jednak od trenera powinniśmy zrezygnować z uprawiania jogi w kilku konkretnych przypadkach. Po pierwsze, jeżeli dokuczają nam silne bóle kręgosłupa, które są niezdiagnozowane. Zbagatelizowanie takich odczuć może skutkować nasileniem dolegliwości bólowych, a nawet prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń. Pełna dyskwalifikacja, w przypadku uprawiania jogi, dotyczy także problemów z równowagą, gdyż po pierwsze nie pozwalają one na wykonywanie dużej ilości ćwiczeń, a po drugie zwiększają ryzyko urazu. Zaawansowana osteoporoza również stanowi powód, dla którego należałoby zrezygnować z jogi, z racji, że w trakcie ćwiczeń wykonuje się mocne skręty tułowia, rozciąga się oraz wygina kończyny, co przy tej chorobie jest bardzo niewskazane. Uważać należy także w przypadku ciąży, jednak nie jest konieczne zupełne zrezygnowanie z tej dyscypliny, tylko po prostu ograniczenie się do określonych figur.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 598 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SPORT