Taniec towarzyski? Poznań jest na TAK!

Taniec towarzyski? Poznań jest na TAK!

Redakcja

2017-04-20

brak komentarzy

Taniec towarzyski od kilkunastu lat staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportową. Zainteresowanie tańcem podtrzymywane jest głównie dzięki programom telewizyjnym, w których pokazywane jest, że każdy może zacząć swoją przygodę z tą formą rozrywki, co jest jak najbardziej prawdziwe.

Początki tańca towarzyskiego

Wszystko zaczęło się od tańców salonowych oraz zabaw ludowych. Początki tańca towarzyskiego sięgają XX wieku, kiedy stał się on niezwykle popularny wśród klas uprzywilejowanych, podczas gdy tańce ludowe pozostawiane były klasom niższym. Największy jednak rozkwit tej formy rozrywki przypada na lata 20., kiedy to jazz stał się jednym z najbardziej popularnych gatunków muzyki. Powstało wówczas wiele różnych rodzajów tańca, które różniły się między sobą pochodzeniem, ubiorem, muzyką, schematem ruchów czy charakterem.

Taniec towarzyski Poznań: ogromny wybór

Taniec towarzyski można uprawiać zarówno w formie rozrywki, jak i zawodowo, co wiąże się z uczestnictwem w turniejach tańca, które w Polsce są organizowane głównie przez Polskie Towarzystwo Taneczne, Polski Taniec S.A oraz Federacje Tańca Sportowego. Jeżeli chodzi o tańce turniejowe, to wyróżnić możemy trzy kategorie. Pierwsza to tańce standardowe, do których zaliczamy m.in. walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep. Druga kategoria to tańce latynoamerykańskie, do których zaliczamy sambe, cha-che, rumbe, pasodoble oraz jive. Ostatni rodzaj to tzw. tańce użytkowe, które są czymś zupełnie innym z racji tego, że nie są to typowe tańce występujące na turniejach. Do nich zaliczamy takie tańce jak american smooth, bachata, beguine, blues rock, boogie, boogie-woogie, boston, calypso, carioca, kizomba, charleston, conga, country-dance, lamerth wal, madison, mambo, marenque, one-step, polka, regaeton, rock and roll, salsa, shimmy, slow-fox, tango argentyńskie, twist, two-step, czy swing.

Od czego zacząć przygodę z tańcem?

Na samym początku trzeba się zdecydować na konkretny rodzaj tańca. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie swój typ. Bardzo dobrym pomysłem są również dni otwarte, które organizowane są prawie w każdej szkole tańca, a na których możemy przetestować niezwykle różne techniki i to zupełnie bezpłatnie. Kolejnym, ale nie mniej ważnym krokiem jest wybór konkretnej sali tańca, a także trenera. W tym przypadku z pomocą przychodzi portal LepszyTrener.pl, na którym znajdziemy wszystkie niezbędne informacje na temat trenerów tańca z naszej okolicy, przez co na pewno wybierzemy osobę idealną dla siebie. Tak naprawdę już te dwa kroki pozwolą nam zacząć uczyć się tańca i sprawią, że będziemy w dobrych rękach.

Pokój zagadek
Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 628 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SPORT